Vážení zákazníci, S velkou radostí oznamujeme, že oslavujeme 4. výročí našeho e-shopu Cannapurna! K tomuto významnému milníku jsme pro vás připravili mimořádnou akci na všechny naše produkty. Některé z nich budou dosahovat až 50 % slevy! Akce bude probíhat na neurčito až do odvolání, takže neváhejte a využijte této jedinečné příležitosti. Nejlepší produkty na trhu nyní za nejlepší ceny na trhu, to je nabídka, kterou si nesmíte nechat ujít! Je třeba zdůraznit, že během této doby nebudou platit žádné další slevy, kupóny a podobně. Využijte této akce ještě dnes!

Obchodní podmínky

I. O nás

 1. Jsme společnost Cannapurna, s.r.o., se sídlem Zbraslavská 12/11, Malá Chuchle, 159 00, Praha 5, identifikační číslo: 087 41 468, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze sp. zn. C 324367(„prodávající“).
 2. Tyto obchodní podmínky upravují vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou starší 18 let („kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího („e-shop“) na internetové adrese https://www.cannapurna.cz/ („webová stránka“).
 3. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními těchto obchodních podmínek.

 

II. Uživatelský účet

 1. Z vašeho uživatelského účtu můžete provést objednávku, uživatelský účet však pro vytvoření objednávky není nezbytný – objednávku můžete vytvořit i bez registrace.
 2. Při registraci, ale i při objednávce zboží nezapomeňte na to, že jste povinni uvádět správně a pravdivě všechny údaje a při jakékoliv jejich změně je musíte aktualizovat. Údaje, které uvedete při objednávání nebo v uživatelském účtu, považujeme za správné.
 3. Přístup k uživatelskému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem.
 4. Uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě, a to zejména s ohledem na nutnou údržbu našeho hardwarového a softwarového vybavení, popř. třetích osob.
 5. Při registraci nám také udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů pro zasílání newsletteru. Tento souhlas můžete kdykoliv v nastavení uživatelského účtu odvolat. Prosím, seznamte se také se zásadami zpracování osobních údajů dostupných v záložce Podmínky ochrany osobních údajů.

 

III. Charakter a koupě zboží

Informace o zboží

 1. Náš e-shop obsahuje všechny potřebné informace o zboží. I přesto s vámi můžeme uzavřít kupní smlouvu za podmínek, které si individuálně sjednáme.
 2. V případě uvedení takové ceny, při níž je zjevné, že se jedná o chybu v psaní nebo číslech, není tato cena závazná a smlouva není uzavřena.
 3. Veškerá prezentace zboží na e-shopu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít smlouvu ohledně tohoto zboží. Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku se nepoužije. S ohledem na charakter zboží upozorňujeme, že:
 • nákup zboží na e-shopu může provést výhradně osoba starší 18 let,vyhrazujeme si proto právo ověřit si váš věk,
 • upozorňujeme, že zboží obsahující látky CBD, CBDV, CBG, CBN, HHC, HHCP, THCP, THCV, H4CBD, HHC-O a jejich
  kombinace jsou surovinou určenou k dalšímu zpracování či slouží ke sběratelskému účelu (není-li u příslušného zboží výslovně uvedeno jinak) a neslouží k vnitřnímu užití – v případě, že toto zboží užijete jiným způsobem či pro jiné účely, než ke kterým je zboží určeno, neneseme za takové užití žádnou odpovědnost.
 • žádné informace na této webové stránce v žádném případně nepodněcují k výrobě omamných látek – informace, které naleznete na této webové stránce o léčivých a podpůrných vlastnostech zboží a CBD, CBDV, CBG, CBN, THC, HHC, HHCP, THCP, H4CBD, HHC-O, THCV a jejich kimbinace jsou pouze informativního charakteru a není možné je považovat za návod k použití – neneseme odpovědnost za následky zacházení se zbožím nebo jeho dalším zpracováním a jiným užitím.

 

Jak probíhá objednávka?

 1. Naše zboží si můžete pořídit na e-shopu prostřednictvím formuláře, který obsahuje zejména informace o zboží, ceně, způsobu úhrady ceny a údaje o požadovaném způsobu dodání zboží a o nákladech s tím spojených. Na základě těchto informací vytvoříte objednávku („Objednávka“).
 2. Před zasláním Objednávky vám umožníme na webové stránce zkontrolovat a měnit údaje. Údaje, které v rámci objednávání zadáte, považujeme za aktuální a pravdivé. Vyhrazujeme si právo ověřit telefonicky údaje uvedené v Objednávce.
 3. Vytvořením Objednávky a tedy souhlasem s těmito obchodními podmínkami potvrzujete, že jste se s nimi seznámili a že budete objednané zboží užívat jen v souladu s výše uvedenými podmínkami.
 4. Poté, co obdržíme Objednávku, vám potvrdíme její přijetí prostřednictvím e-mailové zprávy na adresu uvedenou v Objednávce.
 5. Kupní smlouva je uzavřena okamžikem doručení naší e-mailové zprávy o přijetí Objednávky. Pokud bude charakter objednávky neobvyklý (např. vysoká cena či vysoké množství), máme právo vás kontaktovat s žádostí o dodatečné potvrzení Objednávky. V takovém případě bude kupní smlouva uzavřena, až od vás obdržíme potvrzení této Objednávky.
 6. Náklady na používání komunikačních prostředků vzniklé v souvislosti s jednáním o uzavření kupní smlouvy si hradíte sami, tyto náklady se nijak neliší od základní sazby.

 IV. Dodání zboží

 1. Zboží dodáváme prostřednictvím vámi vybraného způsobu dopravy (Českou poštou – balík do ruky, na poštu nebo do balíkovny, PPL nebo Zásilkovnou) na adresu uvedenou v Objednávce. Osobní odběr je možný pouze po předchozí domluvě na adrese: třída Tomáše Bati 5330, 760 01 Zlín. Aktuální ceník poštovného a balného naleznete vždy u příslušného zboží při tvorbě Objednávky.
 2. Zboží vám bude dodáno nejpozději do 7 dnů od uzavření kupní smlouvy. Vyhrazujeme si právo odstoupit od kupní smlouvy v případě, že objednané zboží nebude na skladu a ani nebude naskladněno do 30 dnů od uzavření kupní smlouvy. Tato dodací lhůta se netýká zboží, u kterého je na této webové stránce výslovně uvedena delší dodací doba.
 3. Při dodání jste povinni zboží převzít. V případě, že je z důvodů na vaší straně nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v Objednávce, jste povinni uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení. Při převzetí zboží od přepravce jste povinni zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusíte zásilku od přepravce převzít. O zjištěném poškození nás bez zbytečného odkladu informujte a poškození prosím zdokumentujte.

V. Platební podmínky

 1.   Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží (poštovné a balné) můžete uhradit následujícími způsoby:
 • bezhotovostně převodem na účet prodávajícího č. 2501732356/2010, vedený u Fio banka, a.s.,
 • bezhotovostně prostřednictvím platební brány Payu
 • ,
 • dobírkou při předání zboží.
 1. Pokud budete platit převodem, prosíme vás o uhrazení kupní ceny společně s uvedením variabilního symbolu platby uvedeného v potvrzovacím e-mailu, který vám v potvrzení nabídky zašleme. V případě bezhotovostní platby je závazek kupujícího uhradit cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet prodávajícího. Zboží bude expedováno po připsání příslušné částky na účet prodávajícího vedeného u poskytovatele platební brány.
 2. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
 3. Pro každou platbu vám vystavíme po uhrazení ceny daňový doklad – fakturu. Ta bude splňovat požadavky daňových a účetních předpisů.
 4. Prodávající je plátcem DPH. Informace o celkové ceně zboží včetně DPH bude uvedena u nabídky zboží.

VI. Odstoupení od smlouvy

 1. Pokud vstupujete do smluvního vztahu s námi jako spotřebitel, tj. člověk, který vystupuje mimo rámec své podnikatelské činnosti, máte právo odstoupit od kupní smlouvy uzavřené prostřednictvím internetu do 14 dnů od převzetí zboží.
 2. Důležité upozornění: Vezměte prosím na vědomí, že podle občanského zákoníku nelze odstoupit od smlouvy podle předchozího odstavce, pokud:
 • bylo zboží upraveno podle vašeho přání nebo pro jinou osobu,
 • se jedná o zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím;
 • jde o zboží v uzavřeném obalu, které jste z obalu vyňali a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.
 1. Pokud byste se rozhodli odstoupit od smlouvy a nejednalo by se o případy z předchozího odstavce, prosím využijte formulář.
 2. Do 14 dnů od vašeho platného odstoupení od smlouvy vám vrátíme částku plně odpovídající ceně zboží a zaplaceným nákladům na jeho dodání, a to na číslo účtu, které nám sdělíte. Nejpozději ve stejné lhůtě jste povinni nám zakoupené zboží zaslat na adresu třída Tomáše Bati 5330, 760 01 Zlín. Zboží by mělo být vráceno kompletní, v původním obalu, nesmí jevit známky opotřebení či poškození. Máme právo ve výše uvedené lhůtě posoudit, zda je vracené zboží nepoškozené, neporušené a nepoužité a zda jste nezpůsobili jiným nakládáním, než je nutné s ohledem na povahu a vlastnosti zboží, snížení hodnoty tohoto zboží. Náklady na vrácení zboží nesete vy. Pokud zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou, tak i takové náklady.
 3. Je-li vrácené zboží poškozeno vlivem vašeho nesprávného zacházení, jsme oprávněni vůči vám uplatnit nárok na náhradu snížení hodnoty zboží a započíst jej na vracenou částku.

VII. Mimosoudní řešení sporů

 1. Podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, máte právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu plynoucího ze smlouvy. V takovém případě jste oprávněni obrátit se na Českou obchodní inspekci (Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz). Mimosoudní řešení spotřebitelského sporu se zahajuje výlučně na návrh spotřebitele, a to v případě, že se spor nepodařilo s prodávajícím vyřešit přímo. Návrh lze podat nejpozději do 1 roku ode dne, kdy spotřebitel uplatnil své právo, které je předmětem sporu, u prodávajícího poprvé. Máte právo zahájit mimosoudní řešení sporu online prostřednictvím platformy ODR dostupné na webové stránce ec.europa.eu/consumers/odr/.

VIII. Vady zboží

 1.   Odpovídáme za to, že zboží při převzetí nemá vady. To znamená, že v době, kdy přebíráte zboží, odpovídáme zejména za to, že:
 • má zboží vlastnosti, které jsme si ujednali, a chybí-li ujednání, takové vlastnosti, které jsme my nebo výrobce popsali nebo které jste mohli očekávat s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy námi uvedené,
 • se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití uvádíme,
 • zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,
 • je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti,
 • zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.
 1.   Odpovídáme za to, že k objednanému zboží je přiložen daňový doklad.
 2.   Odpovídáme za vady vzniklé po převzetí zboží v 24měsíční záruční době, není-li na obalu uvedena jiná doba.

Uplatnění práva z vadného plnění

 1.   Reklamaci, prosíme, uplatněte na e-mail:­ info@cannapurna.cz nebo dopisem na adresu třída Tomáše Bati 5330, 760 01 Zlín.
 2.   Přípis k vámi uplatňované reklamaci musí obsahovat následující náležitosti:
 • vaše kontaktní údaje, popis závady a požadavek na způsob vyřízení reklamace,
 • prokázání nákupu zboží (nejlépe přiložením dokladu o koupi).
 1.   Zboží, které podle vašeho názoru obsahuje vadu, zašlete spolu s reklamačním formulářem na výše uvedenou adresu. Zboží by mělo být při přepravě zabaleno ve vhodném obalu, aby nedošlo k jeho poškození, musí být čisté a kompletní.
 2.   Při uplatnění reklamace obdržíte prostřednictvím elektronické pošty písemné potvrzení – reklamační protokol, sloužící jako doklad při vypořádání reklamace. V reklamačním protokolu jsou uvedeny následující informace: kdy byla reklamace uplatněna, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace požadujete.

Vady zboží

 1. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí.
 2. Povinnosti z vadného plnění máme nejméně v takovém rozsahu, v jakém trvají povinnosti z vadného plnění výrobce. Jste jinak oprávněni uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době 24 měsíců od převzetí.
 3. Je-li na prodávaném zboží, na jeho obalu, v návodu připojenému ke zboží nebo v reklamě v souladu s jinými právními předpisy uvedena doba, po kterou lze zboží použít, použijí se ustanovení o záruce za jakost. Zárukou za jakost se vám zavazujeme, že zboží bude po určitou dobu způsobilé k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti. Pokud jste nám vytkli vadu zboží oprávněně, neběží lhůta pro uplatnění práv z vadného plnění ani záruční doba po dobu, po kterou nemůžete vadné zboží užívat.
 4. Ustanovení uvedená v tomto článku obchodních podmínek se nepoužijí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí vámi, nebo vyplývá-li to z povahy zboží. Právo z vadného plnění vám nenáleží, pokud jste před převzetím zboží věděli, že zboží má vadu, anebo pokud jste vadu sami způsobili.
 5. V záruční době nebo v době použitelnosti můžete uplatnit reklamaci a podle své volby požadovat u vady, která znamená podstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou):
 • odstranění vady dodáním nové věci bez vady nebo dodáním chybějící věci,
 • bezplatné odstranění vady opravou,
 • přiměřenou slevu z kupní ceny
 • nebo vrácení kupní ceny na základě odstoupení od smlouvy.
 1. Podstatné je takové porušení smlouvy, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala.
 2. U vady, která znamená nepodstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou, či neodstranitelnou), máte nárok na odstranění vady nebo přiměřenou slevu z kupní ceny.
 3. Vyskytla-li se odstranitelná vada po opravě opakovaně (obvykle třetí reklamace pro stejnou závadu nebo čtvrtá pro odlišné závady) nebo má zboží větší počet vad (zpravidla nejméně tři vady současně), máte právo uplatnit požadavek na slevu z kupní ceny, výměnu zboží nebo odstoupit od smlouvy.
 4. Práva z odpovědnosti za vady zboží se uplatňují u nás jako prodávajícího. Jsme povinni vám vydat písemné potvrzení o tom, kdy jste právo uplatnili, co je obsahem reklamace a jaký způsob vyřízení reklamace požadujete; a dále potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace. Tato povinnost se vztahuje i na jiné osoby určené námi k provedení opravy. 
 5. Při uplatnění reklamace jste povinni nám sdělit, jaké právo jste si zvolili. Změna volby bez našeho souhlasu je možná jen tehdy, pokud jste žádali opravu vady, která se ukáže být neodstranitelná. Nezvolíte-li si své právo z podstatného porušení smlouvy včas, máte práva stejná jako při nepodstatném porušení smlouvy.
 6. Není-li oprava nebo výměna zboží možná, na základě odstoupení od smlouvy můžete požadovat vrácení kupní ceny v plné výši.
 7. Pokud prokážeme, že jste před převzetím o vadě zboží věděli nebo ji sami způsobili, nejsme povinni vašemu nároku vyhovět.
 8. Za vadu plnění se nepovažuje překážka způsobená vyšší mocí.
 9. Vezměte prosím také na vědomí, že nemůžete reklamovat zlevněné zboží z důvodu, pro který je dané zboží zlevněno.

Vyřízení reklamace

 1. Nejpozději do tří pracovních dnů rozhodneme o vaší reklamaci, případně o tom, že je k rozhodnutí potřebné odborné posouzení. Informaci o nutnosti odborného posouzení vám v této lhůtě sdělíme.
 2. Reklamaci, včetně odstranění vady, vyřídíme bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s vámi písemně nedohodneme na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty máte stejná práva, jako by se jednalo o podstatné porušení smlouvy.
 3. Záruční doba se prodlužuje o dobu od uplatnění reklamace do jejího vyřízení nebo do doby, kdy jste si byli povinni zboží vyzvednout. Dojde-li k výměně zboží nebo jeho části, uplatní se naše odpovědnost, jako by šlo o koupi nového zboží nebo jeho části.
 4. Vystupujete-li ve vztahu k nám jako spotřebitel, máte právo na úhradu účelně vynaložených nákladů na uplatnění reklamace, tyto náklady jsou chápány jako nejnižší možné. O proplacení těchto nákladů musíte požádat bez zbytečného odkladu, nejpozději však do jednoho měsíce od konce lhůty pro uplatnění práv z vadného plnění, jinak vám ho soud nemusí přiznat.
 5. Zašleme vám písemné potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, potvrzení o provedení opravy a o době trvání reklamace, případně zdůvodnění zamítnutí reklamace.

IX. Závěrečná ujednání

 1. Obchodní podmínky jsou v českém jazyce. Veškerá ujednání mezi prodávajícím a kupujícím se řídí právním řádem České republiky. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí právem České republiky a spory z něho vyplývající budou rozhodovány věcně a místně příslušným soudem prodávajícího. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.
 2. Nejsme jako prodávající ve vztahu k vám vázáni žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.
 3. Všechna práva k našim webovým stránkám, zejména autorská práva k obsahu, včetně rozvržení stránky, fotek, filmů, grafik, ochranných známek, loga a dalšího obsahu a prvků, náleží nám jako prodávajícímu. Je zakázáno kopírovat, upravovat nebo jinak používat webové stránky nebo jejich část bez našeho souhlasu.
 4. Neneseme odpovědnost za chyby vzniklé v důsledku zásahů třetích osob do internetového obchodu nebo v důsledku jeho užití v rozporu s jeho určením.
 5. Znění obchodních podmínek můžeme měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklé po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.
 6. Kdykoliv nás v případě dotazů k těmto obchodním podmínkám můžete kontaktovat na +420 704 320 286.

 

V Praze, dne 15. 3. 2023. 

 

Vybrané články z našeho blogu

Napsali o nás

Další hodnocení